Використання тренінгових форм роботи з батьками з формування здорового способу життя молодого покоління в сім’ї
Мета: підвищити рівень усвідомлення власної відповідальності за стан свого здоров’я та здоров’я членів сім’ї залежно від обраного способу життя, визначити можливі шляхи та ресурси сім’ї у формуванні фізичного здоров’я дітей та інших членів родини.
Хід заняття
Вступ
Повідомлення теми тренінгу «Як виховати дитину фізично здоровою»
Обговорення:
«Правила роботи в групі»: відкрите
спілкування активність слухати і чути добровільна участь
Толерантність — ми принімаємо всі судження безоціночно тут і зараз
Знайомство. Ведучий пропонує учасникам групи назвати себе, а також назвати, і що ви думаєте, при яких умовах буде фізично здорова людина. Наприклад, я вважаю, що здорова людина — це щаслива людина. Здоров’я — неоціненний скарб, який треба берегти!
Загальновідомо, що становлення повноцінної особистості дитини залежить насамперед від системи стосунків у сім’ї. «Всі ми родом з дитинства», «Все — і добре, і погане — людина одержує в сім’ї». «Живі квіти землі»
— так поетично назвав дітей Горький. І ми з вами повинні зробити все для того, щоб дати можливість цим квітам повністю розцвісти, розпустити пелюстки. Очікування.
Тому що ви сьогодні очікуєте? Наприклад, я очікую відвертості від вас, отримання рецептів формування життєвих навичок здорової дитини.
Якщо очікування ваші справдяться, то ви будете більше приділяти уваги формуванню навичок здорового способу життя.
Найперше хочу зупинитися на дотриманні дітьми режиму дня, тобто розпорядку праці, відпочинку, сну, їжі, занять фізичними вправами, інших видів діяльності протягом дня. 1. Сон — один з важливих елементів режиму дня. Скільки ти спиш?
2.Харчування.
3. Заняття фізичними вправами.
4. Шкідливі та корисні звички.
Об’єднуємо в групи батьки і діти. Вправа «Сундучок»
Куріння. Його називають чумою 20 століття. Велике занепокоєння викликає куріння серед школярів. А для успішної боротьби з ним потрібно знати причини, що породжують це зло. Це, по-перше, приклад дорослих і в першу чергу батьків; по-друге, недостатня активність у боротьбі з курінням; по-третє, недостатня дія антинікотинової пропаганди; по-четверте, доступність тютюнових виробів для підлітків; по-п’яте, реклами тютюнових виробів.
Як свідчить статистика, причини куріння серед школярів такі: — підтримка товариша — 27,1%; — цікавість — 19%; — бажання показатися дорослим — 5,4%; — не вказали причин — 48,5%.
5. Вживання алкоголю. Абсолютно недопустиме для дітей і підлітків. Дуже згубний вплив алкоголю на здоров’я дитини. Для 12-13-річних дітей 0,25 л горілки є смертельною дозою. Що швидше починається вживання алкоголю, то швидше розвивається хвороблива пристрасть до нього.
Якщо регулярне вживання починається в 13-15 років, то така пристрасть виникає уже через рік, якщо в 15-17 — то через 2-3 роки, якщо в 22-25 — то через 5-7 років. Алкоголь не тільки шкодить здоров’ю, але й погано діє на психіку людини. Проте вживання алкоголю має місце серед дітей і підлітків.
Статисти-ка свідчить, що серед тих, хто знаходиться на обліку в інспекції у справах неповнолітніх, підлітків, що почали випивати в 11-13 років — 40 %, в 14-15 -40 %, в 16-17 — 20 %. Усі випадки вживання спиртних напоїв дітьми і близь-ко 80 % підлітками лежить на совісті батьків, їх перше знайомство з алкого-лем відбувається з дозволу батьків.
Підлітковий вік як перехідний період нерідко пребігає дуже важко, його повязують з залізничною катастрофою. Це пов’язано з тим, що процеси фізичного, статевого, нервово-психічного і соціального дозрівання проходять в різні часові інтервали.
В період статевого дозрівання підлітки зіштовхуються з багато-численими проблемами, неправильно прийняті рішення можуть відобразитись на їх здоров’ю і мати соціальні наслідки, як для них самих, так і для суспільства в цілому. Дитині хочеться говорити, вона — говорить, коли треба мовчати, отже треба себе стримати. Дитині хочеться поцілувати, а треба знати, що не прийшов ще час, а наслідок цього — народження дитини. Ачи готові діти в цьому віці стати батьками — морально, фізіологічно, з матеріальної точки зору — забезпечувати її.
Не може!
Вправа: «Робота в групах».
Мета: ознайомити батьків з методиками групової роботи, надати їм можливість усвідомити фактори ризику для здоров’я дітей, і як вони можуть допомогти дітям зберегти здоров’я.
Перша група: створює плакат «Здорова дитина»
Друга група: плакат «Що загрожує здоров’ю дітей у сучасному світі?»
Третя група: «Як зберегти здоров’я дитини»
Четверта група: «Десять заповідей здорового способу життя».
Демонстрація, обговорення. Вправа «Вихваляння» «Я…, моя дитина…» Кожен учасник 3 позитивними прикметниками повинен охарактеризувати себе і свою дитини. Група відповідає учаснику оплесками. Мета: показати важливість батьківського часу для дитини та сприяти усвідомленню ролі батьківства на ціннісно-емоційному рівні.
Прощання: Діти а що б ви хочете сказати самим собі, як ви будете готувати себе до дорослого життя враховуючи заповіді здорового способу життя?
Що ви хочете побажати своїй дитині, щоб вона готувала себе до майбутнього життя? Вчитель розповідає історію для натхнення: » Якось один чоловік повернувся пізно додому з роботи, як завжди втомлений і знервований та побачив, що на порозі його чекає п’ятирічний син. Тату, можна в тебе щось спитати? Звичайно, що сталося? Тату, а яка в тебе зарплатня?
Це не твоя справа! — обурився батько. — І навіщо це тобі? Будь ласка, ну скажи, скільки ти отримуєш за годину? Ну, взагалі, 500.
А що? Тату, — син подивився на нього знизу вверх дуже серйозними очима. — Тату, ти можеш мені позичити 300? Ти запитував лише для того, щоб я дав тобі грошей на якусь дурну іграшку? — закричав той. — Негайно йди до себе в кімнату і лягай спати! Не можна ж бути таким егоїстом!
Я працюю цілий день, страшенно втомлююсь, а ти себе так поводиш. Малюк тихо пішов до себе в кімнату і закрив за собою двері. А його батько продовжував стояти на порозі та обурюватися проханням сина: «Та як він сміє питати мене про зарплатню, щоб потім попросити грошей?» Згодом він заспокоївся і почав роздумувати: «Може йому й дійсно щось дуже важливе потрібно купити.
Та грець з ними, з тими трьома сотнями, адже він у мене ще ні разу не просив грошей». Коли батько зайшов у дитячу кімнату, його син уже був у ліжку. Ти не спиш, синку, — запитав батько.
Ні, тату, — відповів хлопчик. Я, здається, тобі дуже грубо відповів, у мене був важкий день, просто зірвався. Пробач мені. Ось тримай гроші, які ти просив.
Хлопчик сів на ліжку та посміхнувся. Ой, тату, дякую! — радісно вигукнув він. Потім хлопчик заліз під подушку і дістав декілька зім’ятих банкнот. Його батько, побачивши, що в дитини вже є гроші, знову обурився.
А малюк склав всі гроші разом, ретельно перерахував купюри і подивився на батька. Навіщо ти в мене просив грошей, якщо вони в тебе вже є? — пробурмотів той. Тому що в мене було недостатньо. Але тепер мені як раз вистачить, — відповів хлопчик. — Тату, тут рівно 500.
Можна я куплю годину твого часу? Будь ласка, прийди завтра з роботи раніше. Я хочу, щоб ти повечеряв разом з нами».
Я дякую Вам, я впевнена що після сьогоднішньої зустрічі остані слова ніколи не промовить ваша дитина.
Смысл названия котлован.
Батьківські збори на тему: «Як виховати дитину фізично здоровою»
- Стихи Ф. И. Тютчева о любви
- Вопросы и ответы к роману Ч. Диккенса «Жизнь Дэвида Копперфилда, рассказанная им самим»
Categories: Сочинения на определенные темы