Розробка першого уроку 3 клас «Моя Батьківщина — рідна Україна»

Розробка першого уроку

3 клас

Тема : Моя Батьківщина — рідна Україна

Мета: Розширити і поглибити поняття громадянськості, формувати національну свідомість школярів, почуття гордості за історичне минуле, культурне та духовне життя наших предків, виховувати гуманне ставлення до спадщини укр. народу; славетних творів укр.. культури; викликати бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю.

Хід уроку:

Організаційний момент.

Сьогодні у нас буде незвичайний урок, а про що піде мова, ви здогадаєтеся прослухавши

рядки вірша видатної укр. поетеси Л. Костенко

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,-

Оці степи, це небо, ці ліси —

Усе так гарно, чисто, незрадливо.

Усе, як є — дорога. Явори,

Усе моє, все зветься…

II Оголошення теми і завдань уроку.

Наш урок буде присвячений нашій неньці — Україні, її спадщині, її культурним і духовним скарбам.

III Актуалізація опорних знань.

Діти, а що для вас означає слово Україна? Які ще слова — синоніми можна використати для передачі змісту цього слова?

Святою для кожної людини є земля де вона народилася і зробила свій

перший крок, вимовила перше слово, почула мамину колискову, а пізніше — народну пісню, пішла стежкою до школи. Ці почуття — вічні. Вони оспівані в піснях і віршах.

І чим доросліше стає людина, тим глибшає її любов до батьківщини…

Тому недивно, що наші предки залишили для нас велику спадщину у вигляді віршів, картин, вишиванок, пісень, музики, пам’яток архітектури тощо.

— Давайте пригадаємо видатних українських поетів і письменників

Скільки любові до рідної землі, до свого народу бринить в кожному рядку їх творів. Всі вони дуже різні, але їх поєднує одне — безмежна любов до України. Послухайте деякі з них:

Д. Павличко

До Дніпра я приходжу вмивати свій зір,

Щоб у темряві дух мій не згас.

І вливається в очі мені з — понад зір,

Наче батько суворий Тарас.

Пахне хвиля дніпрова, мов сіно,

І гойдається в даль степову, Україно, моя, Україно,

Я для тебе на світі живу!

П. Грабовський

Знову сонце. Зелень, квіти

Пташечки з піснями;

Слізьми втіх плачуть віти,

Запахло садами

Зацвіло в діброві, в полі,-

Не бажав би раю…

Чом же ти не маєш долі,

Не цвітеш мій краю?

В. Симоненко

Я не бував за дальніми морями

Чужих морів ніколи не топтав.

В своїм краю під буйними вітрами

Щасливим я і вільним виростав.

Мене ліси здоров’ям напували,

Коли бродив у їхній гущині,

Мені поля задумливо шептали

Свої ніким не співані пісні

Коли не вмів ще букваря читати,

Ходив, як кажуть, пішки під столом,

Любить мене навчила мати

І рідну землю, щоб там не було.

Чужих країв ніколи я не бачив,

Принад не знаю їхніх і окрас,

Та вірю серцем щирим і гарячим:

Нема землі такої, як у нас.

Всесвітньовідомі укр. художники оспівували красу нашої батьківщини на своїх полотнах. Серед них Ілля Репін, Архип Куїнджі, Іван Айвазовський

А скільки музичних творів було створено нашими видатними укр.. композиторами

Крім того у спадщину від нащадків нас лишилися видатні пам’ятки архітектури. Серед них : Кам’яні пращури Мамая , Собор, що здіймається в небо

, Запорізька святиня, Кодак — твердиня на Дніпрі, Золотий міст Катеринослава до речі, всі ці споруди належать до чудес Дніпропетровщини, а чому ми зараз з вами дізнаємося.

Діти, всі ви, напевно, бачили і не раз кам’яних баб. Як були зовсім маленькими — боялися їх. Згодом звикли до їхнього вигляду і перестали помічати.

Проте це справ жне чудо.

_ Чому?, Як ви гадаєте? , збудувавши її хотів залишити людям пам’ять про Запорізьку Січ… Дуже цікава історія цього собору : одного літнього дня у садку старости релігійної громади Якова Легкого зібралися люди, це було шановне товариство: уся полкова старшина на чолі з паном полковником, священиком місцевої церкви. Було вирішено створити храм, який би був гідним імені Божого та славного міста Самари…. .

Храм цей унікальний тим, що побудований лише з дерева при цьому _ без єдиного цвяха! Рада вирішила, що не потрібно вбивати залізо в церкву, присвячену Ісусу Христу, бо саме залізними цвяхами його розп’яли. А дерево — дуб і сосну брали в довколишніх лісах. А ще, цікавим є той факт, що 9 башт церкви настільки майстерно складені, що майже не потребували скріплення. Кожна з башт слугує підпорою іншій, а разом вони підтримують одна одну, створюючи єдиний ансамбль.

Це можна побудувати, тільки добре знаючи закони рівноваги. Якось над містом пронісся вітер страшної сили. Він зривав дахи з будинків, виривав з коріння столітні дуби, а в соборі, за свідченням очевидців, лише панікадило хиталось та по кутках рипіло.

Сьогодні архітектори роками вчаться в інститутах, вивчають фізику, математику та інші науки, А майстер — самоук не здогадувався про всі ці премудрості, покладаючись лише на досвід та інтуїцію, зумів звести отаке диво!!!

А ось детальніше про інші чудеса нашого краю ви дізнаєтеся на наступних уроках в цьому році.

IV П Ідсумок уроку

Наші предки залишили нам у спадок багату землю, свою історію, звичаї і традиції. А наше завдання — зберегти цей скарб і примножити.

— Про говорили на уроці?

Що цікавого дізналися?

Є багато країн на землі,

В них озера, річки і долини,

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди — Батьківщина.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Яконов взбирался тропинкой через пустырь сочинение.
Розробка першого уроку 3 клас «Моя Батьківщина — рідна Україна»

Categories: Сочинения на определенные темы