Структура інтерактивного уроку

Суть інтерактивного уроку у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів. Це співнавчання, взаємонавчання , де і учень і вчитель є рівноправними, рівнозначними суб’єктами навчання, розуміють, що вони роблять, рефлексують з приводу того, що вони знають, вміють і здійснюють. Організація інтерактивного уроку передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації.

Воно ефективно сприяє формуванню навичок

і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва, взаємодії, дає змогу педагогу стати справжнім лідером дитячого колективу. Інтерактивна взаємодія виключає як домінування одного учасника навчального процесу над іншими, так і однієї думки над іншою. Під час інтерактивного уроку учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення. Структура інтерактивного уроку І. Мотивація. Мета — сфокусувати увагу учнів на проблемі і викликати інтерес до обговорюваної теми.

Використати для цього можна запитання, цитати, невеличкі історії, завдання

тощо. ІІ. Представлення теми та очікуваних результатів Мета — забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того, чого вони повинні досягти в результаті уроку й чого від них очікує вчитель. ІІІ. Надання необхідної інформації Мета — дати учням достатньо інформації для того, щоб на її основі виконувати практичні завдання.

Це може бути міні-лекція, ознайомлення з роздатковим матеріалом. Презентація виконаного домашнього завдання. На самому уроці вчитель може ще раз звернути увагу на інформацію, особливо на практичні поради, якщо необхідно — прокоментувати терміни або організувати невеличке опитування. ІV. Інтерактивна вправа — центральна частина заняття Мета — практичне засвоєння матеріалу Послідовність проведення цього етапу така : — інструктування — вчитель розповідає учням про мету вправи, про правила, про послідовність дій та обсяг часу на виконання завдань ;запитує, чи все зрозуміло ; — об’єднання в групи і розподіл ролей ; — виконання завдань ; — презентація результатів роботи ; — на інтерактивну вправу відводять 60 % часу на уроці. V. Підбиття підсумків.

Мета — обговорення задля усвідомлення зробленого на уроці. Слід повернутися до очікуваних результатів, оголошених на початку уроку. Бажано поставити учням запитання : — Що нового дізналися? — Яких навичок набули?

— Як це можна застосувати в житті? — Що сподобалося на уроці?. На цей етап відводять до 20 % часу на уроці. Структура інтерактивного уроку ТЕМА :повинна включати назву розділу і конкретно тему уроку, який розглядається.

МЕТА : — навчальна — розвиваюча — пріоритетне місце на уроці . — виховна ОБЛАДНАННЯ :обов’язково наявність індивідуальної, не повинно бути багато великих, дуже яскравих картинок, різного розміру ). ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань. А — Підготовка до сприйняття знань . Б — Діагностика знань учнів з теми, що діти знають з теми. ІІ. Евокація -Практична робота учнів — — Презентація роботи.

ІІІ. Рефлексія Самостійна робота учнів: — індивідуальні картки, диктант,… Відповіді учнів повинні починатися словами :Я думаю…,я вважаю…,тому що…, ІV. Підсумок уроку. — То як знайти?

— Яким чином? V. Домашнє завдання. — Досліди… — Поспостерігай… — Розкажи батькам… і т. п.

VІ. Оцінювання. Педагогічна оцінка, самооцінка, взаємооцінка. Критерії самооцінки і взаємооцінки.

— Активність 3 бали — Компетентність 3 бали — Уміння застосовувати знання 3 бали -Уміння співпрацювати 3 бали 12 балів


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Ипполит курагин.
Структура інтерактивного уроку

Categories: Сочинения по литературе