Термометр Практична робота

Тема: Термометр. Практична робота .

Мета:формувати поняття «термометр — прилад для вимірювання температури», дати уявлення про його будову, види термометрів, їх призначення; вчити користуватися термометром: вимірювати та записувати температуру; розвивати спостережливість, уміння аналізувати і робити висновки; виховувати потребу у збереженні свого життя і здоров’я.

Хід уроку:

І 1. Організація класу.

2. Хвилинка спостережень.

Яке сьогодні небо? Чи були опади? Чи є сьогодні вітер?

3. Постановка проблеми. .

Назвіть

зображені предмети. Для чого вони призначені? Розподіліть їх на дві групи: інструменти й прилади.

Чому серед приладів ви першим назвали термометр?

4.Ознайомлення з темою уроку.

Яка ж тема нашого уроку? Сьогодні на уроці ви навчитесь користуватися термометром, записувати температуру, дізнаєтесь, які є термометри та яких правил безпеки необхідно дотримуватися під час користування термометром.

5. Вивчення нового матеріалу.

Ознайомлення з презентацією «Термометр»

— Усвідомлення отриманої інформації. Гра » Так чи ні?»

Температуру вимірюють лінійкою? Термометр — іграшка?

Термометр — прилад для вимірювання температури? У термометрах використовують спирт і ртуть?

Ртуть — смачна і корисна для здоров’я рідина?

Робота в зошиті с.6 Допоможіть звірятам підписати назви частин термометра.

У термометрі є Шкала з поділками. До шкали термометра прикріплена запаяна скляна Трубка, яка внизу заповнена зафарбованою рідиною. На шкалі біля поділок є числа, що показують температуру в градусах.

Кожна поділка відповідає 1 градусу.

Рівень стовпчика рідини в трубці показує число градусів — температуру. Числа, розміщені вище від «нуля» показують градуси тепла, а нижче — холоду.

Коли надворі тепло, рідина у трубці піднімається вище «нуля», а коли холодно — опускається до поділки «нуль» і нижче.

Пояснення вчителя правил визначення і запису температури. Практична робота з моделями термометрів.

Позначка 0 — межа між градусами тепла і холоду.

1. Полічи, на скільки поділок від нуля піднявся чи опустився стовпчик рідини, і запиши це число. Наприклад, 10. 2. Визнач, вище чи нижче від нуля це число.

Якщо вище від нуля, то число показує «тепло». Перед ним пишуть знак плюс . Слово градус позначають маленьким кружечком праворуч від числа . Читай запис так: «плюс 10 градусів», або «10 градусів тепла». 3. Якщо число нижче від нуля, то воно показує «холод» і перед ним пишуть знак мінус . Слово градус позначай так само, як і в попередньому випадку . Читай запис так: «мінус 10 градусів», або «10 градусів морозу».

Робота в зошиті с. 6 Показати температуру і записати показники в зошиті. +15º -3º А як записати 0 градусів? Який знак + чи — потрібно поставити?

Домашнє завдання. с.6 Закінчити запис температури. Виконати завд.3

— Робота в групах.

А) Виміряти температуру води.

Б) Творчі завдання.

1 група Одягнути дівчинку на прогулянку, якщо на вулиці температура — 7 º.

2 група Подумайте, чому в термометрах не використовують воду?

3 група Яким термометром вимірюють температуру, коли хворіють? Кімнатним, водяним, медичним.

4група На запитання матері «Яка температура повітря?», дівчинка відповідає «12°». Що дівчинка зробила неправильно?

5 група Термометр має іншу назву — градусник. Чому його так назвали?

6 група При якій температурі найтепліше? -7º, +7º, +12º

ІІ Підсумок уроку.

Градусна шкала скляну сорочку одягла. По шкалі вперед-назад біга рідина. На тепло і холод реагує вона.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)


Сочинение рассуждение почему нужно быть грамотным.
Термометр Практична робота

Categories: Сочинения на свободную тему